BEZPŁATNE SZKOLENIE: Dziecko z zespołem FAS w domu i szkole

BEZPŁATNE SZKOLENIE w lutym

Funkcjonowanie dziecka z zespołem FAS w domu i szkole

Osoby zakwalifikowane na bezpłatne szkolenie zostaną poinformowane SMS, najpóźniej do 21.02.2018 r. do godziny 15.00. Ewentualne osoby z listy rezerwowej zostaną poinformowane w dniu 22.02.2018 r.

Termin: 23 lutego 2018

Godziny: 1600 - 1900

Miejsce: sala wykładowa PCUD ul. Rymanowska 15a

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych w Rzeszowie w dniu 23 lutego organizuje kolejne DARMOWE SZKOLENIE dla nauczycieli i pedagogów z województwa podkarpackiego. Rok szkolny 2017/2018 z darmowymi szkoleniami to inicjatywa podjęta przez PCUD Rzeszów pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Doskonalenie nauczycieli odbywa się poprzez różne formy, nie tylko przez studia podyplomowe, a także poprzez szkolenia i warsztaty.

Styczniowe darmowe szkolenie pt.: Funkcjonowanie dziecka z zespołem FAS w domu i szkole adresowane jest do:

• nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,
  • nauczycieli i terapeutów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych
  • pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych
  • innych osób zainteresowanych tematyką zespołu FAS

Cel szkolenia:

Zapoznanie z podstawową tematyką związaną z Płodowym Zespołem Alkoholowym (etiologia, objawy, metody oddziaływań).

Tematyka:

• Kryteria diagnostyczne
  • Spektrum alkoholowych zaburzeń płodu
  • ​Zaburzenia w funkcjonowania wynikające z uszkodzenia OUN
  • Zaburzenia wtórne
  • FAS jako"niepełnosprawność ukryta"
  • ​Pomoc dziecku z FAS - zasady postępowania

Szkolenie Funkcjonowanie dziecka z zespołem FAS w domu i szkole​ prowadzi Pani mgr Marta Miga-Tokarska

Przed wypełnieniem aplikacji, proszę zapoznać się z regulaminem bezpłatnych szkoleń. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na 4 i 5 punkt regulaminu w części SZKOLENIE:

4. Jedna osoba może uczestniczyć w jednym szkoleniu w roku szkolnym. Zgłoszenia na kolejne szkolenia będą przesuwane na listę rezerwową.

5. W kolejnym szkoleniu osoba może zostać zakwalifikowana wyłącznie z listy rezerwowej.

Regulamin bezpłatnych szkoleń w roku szkolnym 2017/2018