BEZPŁATNE SZKOLENIE "Terapia integracji sensorycznej jako metoda wspomagająca rozwój dziecka"

BEZPŁATNE SZKOLENIE w maju

"Terapia integracji sensorycznej jako metoda wspomagająca rozwój dziecka"

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Każda osoba zakwalifikowana na szkolenie zostanie powiadomiona wiadomością sms, najpóźniej do dnia 09.05

Termin: 11 maja 2018

Godziny: 1600 - 1900

Miejsce: sala wykładowa PCUD ul. Rymanowska 15a

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych w roku 2018 kontynuuje cykl darmowych szkoleń. Kierując się zasadą ciągłego doskonalenia zawodowego wychodzi naprzeciw sugestiom środowiska nauczycielskiego, dlatego tematyka szkoleń każdego miesiąca jest różna. Zapraszamy więc to  śledzenia strony internenowej na której co miesiąc ukazywać się będzie termin kolejnego szkolenia bezpłatnego. Majowe szkolenie dotyczyć będzie terapii integracji sensorycznej jako metody wspomagającej rozwój dziecka.

Integracja sensoryczna związana jest z postrzeganiem, przetwarzaniem i interpretowaniem informacji przez układ nerwowy. Dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi wymagają prowadzenia terapii sensorycznej, opartej na percepcji ciała i otoczenia oraz dostosowania zachowania w procesie uczenia się. Celem prowadzonej terapii jest to, aby jednostka mogła sobie poradzić w otaczającym ją środowisku.

Celem szkolenia jest poznanie podstawowych zagadnień z zakresu terapii integracji sensorycznej.

Tematyka szkolenia:

• Pojęcie integracji sensorycznej i jej znaczenia dla rozwoju dziecka
  • Podstawy terapii integracji sensorycznej
  • Przedstawienie podstawowych metod terapii integracji sensorycznej
  • Zastosowanie wybranych metod terapii w praktyce.

Przed wypełnieniem aplikacji, proszę zapoznać się z regulaminem bezpłatnych szkoleń. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na 4 i 5 punkt regulaminu w części SZKOLENIE:

4. Jedna osoba może uczestniczyć w jednym szkoleniu w roku szkolnym. Zgłoszenia na kolejne szkolenia będą przesuwane na listę rezerwową.

5. W kolejnym szkoleniu osoba może zostać zakwalifikowana wyłącznie z listy rezerwowej.

Regulamin bezpłatnych szkoleń w roku szkolnym 2017/2018