Relacja ze szkolenia "Nauczyciela prowadzący a asystent dziecka ze spektrum autyzmu".

Relacja ze SZKOLENIA

Nauczyciel prowadzący a asystent dziecka ze spektrum autyzmu - jak podzielić obowiązki

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych kieruje się zasadą ciągłego doskonalenia zawodowego. Wychodząc naprzeciw sugestiom środowiska nauczycielskiego, PCUD w Rzeszowie​ rozpoczyna cykl darmowych szkoleń w roku szkolnym 2016/2017. Nauczycielu jeśli myślisz o podnoszeniu kwalifikacji poprzez studia podyplomowe​, to zapraszamy na jedno z darmowych szkoleń, które przybliży tematykę i pomoże dokonać wyboru co do przyszedłeś ścieżki edukacyjnej.

Dzisiejsze bezpłatne szkolenia dotyczyło tematu: "Nauczyciel prowadzący a asystent dziecka ze spektrum autyzmu - jak podzielić obowiązki". Tematyka spektrum autyzmu jest coraz bardziej zauważalna przez środowisko nauczycielskie. Zmieniające się prawo nakazuje Dyrektorowi placówki oświatowej zatrudnienie nauczyciela wspomagającego dla ucznia austystycznego. Warto jednak zwrócić uwage, iż część nauczycieli nie jest dostatecznie przygotowana do pracy z tymi uczniami. Ciągłe doskonalenie wymaga uczestnictwa w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Pani mgr Katarzyna Bukała-Litiwn przekazała ważną wiedzę na temat obowiązków, jakie ma asysten dziecka i zarazem nauczyciel prowadzący. Role te są bardzo ważna dla rozwoju psychospołecznego dziecka autystycznego. Warto podkreślić, iż prelekcja Pani mgr K. Bukała-Litiwn uzupełniona była o liczne pytania uczestników.

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych dziękuje uczestnikom za przybycie i zaprasza do śledzenia naszej strony www i facebooka w oczekiwaniu na zapisy na STYCZNIOWE BEZPŁATNE SZKOLENIE.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE