STUDIA PODYPLOMOWE: DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE

Rozpoczęcie: LUTY 2018 r.

Cena: 3000 zł

Czas trwania: II semestry

STUDIA PODYPLOMOWE: DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE

Studia Podyplomowe – specjalność Doradztwo zawodowe w szkole przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów posiadających przygotowanie pedagogiczne, którzy chcieliby powadzić w placówkach oświatowych zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów. Przygotowanie merytoryczne związane jest z kształceniem niezbędnym do realizacji treści programowych zawartych w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego w tym zakresie. Treści programowe zawierają między innymi:

• Struktura doradztwa zawodowego w Polsce
  • Komunikacja i zarządzanie personelem
  • Metodyka pracy szkolnego doradcy zawodowego
  • Metodologia badań w doradztwie zawodowym
  • Klasyfikacja zawodów w Polsce
  • Doradztwo zawodowe dla osób wchodzących na rynek pracy

Program studiów jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17.01.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 131.).

ODBIORCY:

Adresatami studiów podyplomowych są osoby nauczyciele, pedagodzy i absolwenci studiów humanistycznych legitymujący się przygotowaniem pedagogicznym

CEL STUDIÓW:

Studia podyplomowe kwalifikacyjne wyposażają słuchacza w wiedzę psychologiczno-pedagogiczną oraz w umiejętności metodyczne do pracy w charakterze doradcy zawodowego. W roku studiów słuchacz zostaje wyposażony w umiejętności i kompetencje niezbędne do realizacji zadań określonych w prawie.

WARUNKIEM UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH JEST:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów objętych tokiem studiów,
  • realizacja pratyki przedmiotowej:
  • obronienie pracy dyplomowej

STUDIA PODYPLOMOWE: DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE

Absolwent studiów podyplomowych: Doradztwo zawodowe uzyskuje kwalifikacje z wiedzy teoretycznej i praktycznej do pracy w:

• w Szkole podstawowej
  • ​Liceum i technikum
  • w zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach branżowych

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: Doradztwo zawodowe w szkole realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD

Tel. firmowy: 17 740 21 31,

Tel kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia: "Doradztwo zawodowe w szkole" jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)
  •  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.