STUDIA PODYPLOMOWE: DYDAKTYKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

Cena: 3300 zł

Czas trwania: 350 godzin ( w tym 60 godzin praktyk), II semestry

STUDIA PODYPLOMOWE: DYDAKTYKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przygotowuje metodycznie do prowadzenia zajęć w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej (klasy I – III). Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych realizuje ten kierunek zgodnie z wymaganiami rozporządzenia w sprawie kwalifikacji nauczycieli. Słuchacze studiów podyplomowych w PCUD na podstawie wiedzy teoretycznej i ćwiczeń praktycznych uzyskują kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela w zakresie dydaktyki języka angielskiego w przedszkolu i klasach I – III.

Studia podyplomowe z zakresu metodyki języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej stanowią niezbędne uzupełnienie do uprzednio zdobytego certyfikatu językowego na poziomie B2 (rozporządzenie MEN zdn.12.04.2012).

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych w trakcie trwania studiów daje możliwość osobom nielegitymującym się żadnym z wymienionych w rozporządzeniu certyfikatów  dołączenie do intensywnych kursów językowych na każdym poziomie zaawansowania przygotowujących bezpośrednio do egzaminu nadającego wymagany Certyfikat.

ODBIORCY:

Studia adresowane są do nauczycieli lub inne osób prowadzących lub zamierzających prowadzić kształcenie w zakresie j. angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

CEL STUDIÓW:

Studia podyplomowe przygotowują do nabycia kwalifikacji metodycznych do nauczania j. angielskiego w przedszkolu i klasach I – III szkoły podstawowej. Nabycia wiedzy i kompetencji metodycznych w zakresu metod i technik nauczania języka angielskiego w pracy z dziećmi. Doskonalenia wiedzy i umiejętności psychologiczno-pedagogicznych niezbędnych w pracy dydaktyczno-wychowawczej w przedszkolu i na I etapie edukacyjnym.

Dz.U. 2013 poz. 1207

Obwieszczenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów realizowanych zgodnie z programem studiów,
  • realizacja praktyk w wymiarze 60 godzin zgodnie z wytycznymi,
  • obrona pracy dyplomowej

Program obejmuje 290 zajęć dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń oraz blok praktyk w wymiarze 60 godzin. Program zawiera poniższe treści przedmiotowe:

• Psychologia rozwojowa  wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego
  • Psychodydaktyka twórczości
  • Elementy prawa oświatowego
  • Podstawy Dydaktyki języka obcego
  • Fonetyka
  • Współczesne tendencje w edukacji
  • Psychologiczno-pedagogiczne aspekty edukacji lingwistycznej dzieci
  • Gry i zabawy w edukacji lingwistycznej (metodyka nauczania)
  • Dziecięca literatura anglojęzyczna
  • Praktyczna nauka języka angielskiego
  • Komunikacja w klasie szkolnej
  • Metodyka wczesnego nauczania języka angielskiego
  • Wydawnictwa językowe i podręcznikowe
  • Technologia informacyjna  w programie nauczania języka angielskiego (metodyka nauczania)
  • Higiena i emisja głosu
  • Seminarium dyplomowe
  • Praktyki

Słuchacz w trakcie trwania studiów musi odbyć praktyki samodzielne w wymiarze 60 godzin. Niezbędną dokumentację do odbycia praktyk oraz wskazówki słuchacz otrzymuje po I zjeździe, w tym:

• Program praktyk,
  • Skierowanie,
  • Druk porozumienia między PCUD a placówką w której realizuje słuchacz praktykę,
  • Dzienniczek praktyk.

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych z wieloma ośrodkami, umożliwiamy słuchaczom w ramach studiów podyplomowych „Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” realizację praktyk w placówkach z którymi współpracujemy.

Absolwent studiów podyplomowych: Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej uzyskuje kwalifikacje do nauczania języków obcych:

• w przedszkolu
  • klasach I – III szkoły podstawowej

Słuchacz uzyskuje uprawnienia do nauczania języka angielskiego (w połączeniu z poświadczeniem kwalifikacji językowych przewidzianych przepisami - Rozporządzenie MEN z dnia 12 marca 2009r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (tekst jednolity - obwieszczenie z dnia 20 czerwca 2013r. (Dz.U. 2013, poz. 1207).

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: „Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD

Studia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, ludzi z pasją oraz dużym doświadczeniem. W wyborze najlepszej kadry pomagają nam słuchacze, którzy swoją opinię nt. poszczególnych wykładowców wyrażają w ankietach ewaluacyjnych. Na bieżąco sprawdzamy Wasz poziom zadowolenia.

Tel. firmowy: 17 740 21 31

Tel. kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia "Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej" jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)
  •  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.