STUDIA PODYPLOMOWE: GIMNASTYKA, RYTMIKA I TANIEC W WYCHOWANIU MUZYCZNO-RUCHOWYM DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM

Rozpoczęcie: WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2017 r.

Cena: 4000

Czas trwania:  Czas trwania: 404 godzin ( w tym 120 godzin praktyk), III semestry

STUDIA PODYPLOMOWE GIMNASTYKKA, RYTMIK I TANIEC w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

przygotowują merytorycznie i metodycznie do prowadzenia zajęć z zakresie gimnastyki, rytmiki i tańca w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej (klasy I – III). Słuchacze studiów podyplomowych w PCUD na podstawie wiedzy teoretycznej i ćwiczeń praktycznych uzyskują wiedzę teoretyczną i praktyczną do prowadzenia zajęć ruchowych. W ramach studiów podyplomowych „Gimnastyka rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych nasi słuchacze wszystkie zajęcia ruchowe będą realizować w Clubie Fitness Calypso. Podczas trwania zajęć słuchacze będą mieli do wyłącznej dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale wraz z niezbędnymi pomieszczeniami.​

ODBIORCY:

Studia podyplomowe adresowane są do nauczycieli edukacji przedszkolnej, edukacji wczesnoszkolnej lub innych osób prowadzących lub zamierzające prowadzić zajęcia z zakresu gimnastyki, rytmiki i tańca.

CEL STUDIÓW:

Celem studiów jest przygotowanie do prowadzenia zajęć z zakresu gimnastyki podstawowej, gimnastyki korekcyjnej, rytmiki i tańca w przedszkolach i szkołach podstawowych na I etapie edukacyjnym (klasy I-III).

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów realizowanych zgodnie z programem studiów,
  • realizacja praktyk w wymiarze 120 godzin zgodnie z wytycznymi,
  • obrona pracy dyplomowej.

Program obejmuje 284 godzin zajęć dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń oraz blok praktyk w wymiarze 120 godzin. Program zawiera poniższe treści przedmiotowe:

• Wybrane zagadnienia z anatomii i fizjologii człowieka
  • Podstawy antropomotoryki
  • Rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży
  • Dydaktyka i metodyka zajęć ruchowych
  • Gimnastyka podstawowa z metodyką
  • Gimnastyka korekcyjna z metodyką
  • Zabawy i gry o charakterze korekcyjnym
  • Zabawy i gry z piłką
  • Zabawy i gry z elementami atletyki terenowej
  • Muzyka i rytmika
  • Taniec – rodzaje i  metodyka
  • Relaksacja
  • Podstawy treningu zdrowotnego
  • Edukacja zdrowotna
  • Praktyka (realizowana w przedszkolach lub szkołach podstawowych w klasach 1-3)

Blok praktyk w wymiarze 120 godzin realizowany jest w poniższy sposób:

• 30 godzin praktyk – I semestr
  • 40 godzin praktyk – II semestr
  • 50 godzin praktyk – III semestr ( praktyki samodzielne)

Niezbędną dokumentację do odbycia praktyk oraz wskazówki słuchacz otrzymuje po I zjeździe, w tym:

• Skierowanie
  • Program praktyk
  • Karta przebiegu praktyk
  • Karta informacyjna o przebiegu praktyk

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych z wieloma ośrodkami, umożliwiamy słuchaczom w ramach studiów podyplomowych „Gimnastyka rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”realizację praktyk w placówkach z którymi współpracujemy.

Absolwent studiów podyplomowych: „Gimnastyka rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uzyskuje kwalifikacje z wiedzy teoretycznej i praktycznej do realizacji zajęć z gimnastyki podstawowej, gimnastyki korekcyjnej i tańca w:

• w przedszkolu
  • klasach I – III szkoły podstawowej

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: „Gimnastyka, rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym” realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD

Tel. firmowy: 17 740 21 31,

Tel kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia "Gimnastyka, rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym" jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)
  •  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.
Galeria: