Cena: 300

Czas trwania: 370 godzin ( w tym 100 godzin praktyk) (III semestry realizowane w 12 miesięcy)

STUDIA PODYPLOMOWE: TERAPIA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI LOGOPEDII

Wiedza przekazana uczestnikom studiów pozwoli na sprawne zarządzanie terapią integracji sensorycznej oraz innymi tak, aby wzajemnie się uzupełniały, funkcjonowały w ramach pracy placówki oświatowej i korespondowały ściśle z możliwościami i rozwojem dziecka przy ścisłej współpracy rodziców. Po ukończeniu studiów podyplomowych z terapii pedagogicznej absolwenci uzyskają kompletną wiedzę o warunkach sprzyjających i ograniczających rozwój dziecka. Zdobędą umiejętności rozpoznawania indywidualnych możliwości rozwojowych ucznia zarówno w sferze motywacji do uczenia się jak i w zakresie posiadanych umiejętności szkolnych oraz możliwości uczenia się. Uzyskają wiedzę o metodach wspomagania rozwoju psychicznego dziecka w sferze procesów poznawczych, emocjonalno-motywacyjnych. Studia podyplomowe w PCUD realizowane są w sposób praktyczny. Podczas zajęć z praktykami słuchacze zostają wyposażeni w niezbędną wiedzę, która umożliwi im pracę z dziećmi.

ODBIORCY:

Adresatami studiów są nauczyciele ​lub inne osoby, które chcą prowadzić terapię pedagogiczną w placówkach oświatowych, świetlicach, poradniach itp.

CEL STUDIÓW:

Głównym celem studiów podyplomowych jest przygotowanie nauczycieli do stwarzania optymalnych warunków uczenia się dzieciom ujawniającym nietypowe potrzeby edukacyjne.Zapoznanie z założeniami i organizacją pracy metodą integracji sensorycznej.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów realizowanych zgodnie z programem studiów,
  • realizacja praktyk z zgodnie z wytycznymi,
  • obrona pracy dyplomowej

STUDIA PODYPLOMOWE: TERAPIA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI LOGOPEDII

Program obejmuje 370 zajęć dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń oraz blok praktyk w wymiarze 120 godzin. Program zawiera poniższe treści przedmiotowe:

• Wstęp do terapii pedagogicznej
  • Czynniki generujące potrzebę indywidualizacji
  • Rozwijanie postaw twórczych i umiejętności interpersonalnych
  • Wybrane zespoły zaburzeń genowych i chromosomowych
  • Wykorzystanie metod aktywizujących w terapii pedagogicznej
  • Diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami procesów orientacyjno - poznawczych
  • Metody pracy z grupą
  • Medyczne aspekty dysfunkcji
  • Diagnoza psychologiczna w terapii pedagogicznej
  • Integracja i inkluzja osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • Tyflopedagogika - elementy
  • Techniki multimedialne wspierające rozwój dzieci dysfunkcyjnych
  • Diagnoza i terapia dzieci z dysleksją
  • Dydaktyka specjalna – zasady metody, proces kształcenia
  • Diagnoza i terapia dzieci z dysgrafią
  • Zastosowanie Metody Glena Domana w terapii pedagogicznej
  • Logopedia - elementy
  • Elementy Metody Dobrego Startu
  • Muzykoterapia w terapii pedagogicznej
  • Wykorzystanie technik plastycznych w rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
  • Terapia zabawą
  • Konstruowanie indywidualnych programów terapeutycznych
  • Terapia dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi
  • Praktyki samodzielne w placówce

Blok praktyk w wymiarze 120 godzin realizowany jest w trakcie trwania studiów. Niezbędną dokumentację do odbycia praktyk oraz wskazówki słuchacz otrzymuje po I zjeździe, w tym:

• Skierowanie
  • Program praktyk
  • Karta przebiegu praktyk
  • Karta informacyjna o przebiegu praktyk

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych z wieloma ośrodkami, umożliwiamy słuchaczom w ramach studiów podyplomowych „Terapia pedagogiczna” realizację praktyk w placówkach z którymi współpracujemy.

Absolwenci studiów podyplomowych na podbudowie kursku kwalifikacyjnego: Terapia pedagogiczna uzyskują dyplom studiów podyplomowych z uczelni wyższej, który uprawnia ich do pracy w:

• w przedszkolu
  • klasach I – III szkoły podstawowej
  • Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych na podbudowie kursu kwalifikacyjnego: Terapia pedagogiczna realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez

Tel. firmowy: 17 740 21 31,

Tel kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia: "Przygotowanie pedagogiczne" jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)

- ​zdjęcie

•  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.
Galeria: