STUDIA PODYPLOMOWE: TERAPIA PEDAGOGICZNA z elementami logopedii

Cena: 3000 zł

Czas trwania: 370 godzin ( w tym 60 godzin praktyk) -  III semestry (12 miesięcy)

STUDIA PODYPLOMOWE TERAPAIA PEDAGOGICZNA z elementami logopedii realizowana przez PCUD spełnia wymagania związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną określoną w rozporządzeniach MEN. Studia podyplomowe rozszerzają kwalifikacje nauczyciela lub pedagoga o metody terapii zaburzeń rozwojowych dziecka. Studia podyplomowe terapia pedagogiczna zwiększają efektywność pracy pedagogicznej nauczyciela przedmiotu oraz umożliwiają mu prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Dodatkowym elementem studiów podyplomowych jest wprowadzenie przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych elementów logopedii do terapii pedagogicznej. Elementy logopedii poszerzają wiedzę i kompetencję nauczycieli i pedagogów w zakresie terapii pedagogicznej. Słuchacz ma możliwość poznania podstawowych metod i narzędzi logopedycznych, które będzie mógł włączać w terapię pedagogiczną.

ODBIORCY:

Studia podyplomowe terapia pedagogiczna kierowane są do osób w wykształceniem wyższym licencjackim lub magisterskim w zakresie pedagogiki, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne.

CEL STUDIÓW:

Terapia pedagogiczna z elementami logopedii wyposaża słuchaczy w wiedzę i umiejętności potrzebne do podejmowania kompleksowych, skutecznych działań terapeutycznych w stosunku do uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Słuchacze będą mogli prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Absolwenci uzyskują kwalifikacje do pracy w charakterze pedagoga-terapeuty (specjalisty terapii pedagogicznej).

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów realizowanych zgodnie z programem studiów,
  • realizacja praktyk w wymiarze 60 godzin zgodnie z wytycznymi,​
  • obrona pracy dyplomowej

STUDIA PODYPLOMOWE: TERAPIA PEDAGOGICZNA z elementami logopedii

Program obejmuje 310 zajęć dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń oraz blok praktyk w wymiarze 60 godzin. Program zawiera poniższe treści przedmiotowe:

• Wstęp do terapii pedagogicznej
  • Czynniki generujące potrzebę indywidualizacji
  • Rozwijanie postaw twórczych i umiejętności interpersonalnych
  • Wybrane zespoły zaburzeń genowych i chromosomowych
  • Wykorzystanie metod aktywizujących w terapii pedagogicznej
  • Diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami procesów orientacyjno-poznawczych
  • Metody pracy z grupą
  • Medyczne aspekty dysfunkcji
  • Diagnoza psychologiczna w terapii pedagogicznej
  • Integracja i inkluzja osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • Tyflopedagogika - elementy
  • Techniki multimedialne wspierające rozwój dzieci dysfunkcyjnych
  • Diagnoza i terapia dzieci z dysleksją
  • Dydaktyka specjalna – zasady metody, proces kształcenia
  • Diagnoza i terapia dzieci z dysgrafią
  • Zastosowanie Metody Glena Domana w terapii pedagogicznej
  • Logopedia - elementy
  • Elementy Metody Dobrego Startu
  • Muzykoterapia w terapii pedagogicznej
  • Wykorzystanie technik plastycznych w rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
  • Terapia zabawą
  • Konstruowanie indywidualnych programów terapeutycznych
  • Terapia dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi
  • Praktyki

W ramach zajęć organizowane są wyjazdy studyjne do Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych

Praktyki realizowane są w poniższy sposób:

• 30 h – realizowane w ramach przedmiotów
  • 30 h – praktyki samodzielne

Niezbędną dokumentację do odbycia praktyk oraz wskazówki słuchacz otrzymuje po I zjeździe, w tym:

• Skierowanie
  • Program praktyk
  • Karta przebiegu praktyk
  • Karta informacyjna o przebiegu praktyk

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych z wieloma ośrodkami, umożliwiamy słuchaczom w ramach studiów podyplomowych Terapia pedagogiczna z elementami logopedii realizację praktyk w poniższych placówkach:

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Mrowli
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku
  • Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych NIEBIESKA KRAINA w Łańcucie
  • Niepubliczne Integracyjne Przedszkole MOTYLEK w Krośnie
  • Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju

Absolwenci studiów podyplomowych: Terapia pedagogiczna z elementami logopediiuzyskuje kwalifikacje z wiedzy teoretycznej i praktycznejdopracy w charakterze pedagoga-terapeuty (specjalisty terapii pedagogicznej).

• w przedszkolu
  • klasach I – III szkoły podstawowej
  • klasach I – III gimnazjum
  • szkołach ponadgimnazjalnych
  • Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych
  • Poradniach Terapeutycznych
  • Poradniach Terapii Zajęciowej

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: Terapia pedagogiczna z elementami logopedii realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD

Studia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, ludzi z pasją oraz dużym doświadczeniem. W wyborze najlepszej kadry pomagają nam słuchacze, którzy swoją opinię nt. poszczególnych wykładowców wyrażają w ankietach ewaluacyjnych. Na bieżąco sprawdzamy Wasze zadowolenie.

Tel. firmowy: 17 740 21 31

Tel. kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia "Terapia pedagogiczna z elementami logopediijest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)
  •  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.
Galeria: