STUDIA PODYPLOMOWE: ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ – MENADŻER W OŚWIACIE

Rozpoczęcie IV EDYCJI: 17 września 2016 r. (sobota) godz. 9.00

Miejsce: HOTEL RZESZÓW, Al. Józefa Piłsudskiego 44

Cena: 3000 zł

Czas trwania: 335 godzin ( w tym 60 godz. praktyk) - III semestry (12 miesięcy)

STUDIA PODYPLOMOWE ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ – menadżer w oświacie

nakierunkowane są na kształcenie kadry zarządzającej placówkami oświatowymi. Podczas studiów w PCUD słuchacz zostaje zapoznany z problematyką prawno-finansowa prowadzenia jednostek oświatowych z uwzględnieniem organizacji ich działań. Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych realizuje ten kierunek zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek Dz.U. 2009 nr 184 poz. 1436.

ODBIORCY:

Adresatami studiów są osoby pełniące oraz zamierzające ubiegać się o sprawowanie funkcji kierowniczych w szkołach i jednostkach oświatowych.

CEL STUDIÓW:

Studia przygotowują do zarządzania szkołą i jednostkami oświatowymi zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek Dz.U. 2009 nr 184 poz. 1436.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów realizowanych zgodnie z programem studiów,
  • realizacja praktyk w wymiarze 60 godzin zgodnie z wytycznymi,
  • obrona pracy dyplomowej.

STUDIA PODYPLOMOWE: ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ – MENADŻER W OŚWIACIE

Program obejmuje 275 zajęć dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń oraz blok praktyk w wymiarze 60 godzin. Program zawiera poniższe treści przedmiotowe:

• Ogólna teoria organizacji i zarządzania
  • Kierowanie i administrowanie placówką oświatową
  • Kierowanie zmianą. Podejmowanie decyzji w warunkach kryzysu.
  • Zarządzanie z wykorzystaniem systemów komputerowych. Zabezpieczenia dokumentacji elektronicznej
  • Funkcjonowanie Rad Pedagogicznych Szkoły.
  • Współpraca z Radą Rodziców
  • Organizowanie procesu pedagogicznego placówki w warunkach reformy systemu edukacji
  • Prawo oświatowe
  • Ocena pracy dyrektora
  • Etyka menedżera w oświacie
  • Odpowiedzialność cywilna
  • Elementy marketingu. Promocja placówki i współpraca ze środowiskiem lokalnym
  • Komputerowe systemy dydaktyki i dziennik elektroniczny
  • Zarządzanie finansami i majątkiem szkoły. Planowanie budżetu szkoły
  • Zamówienia publiczne w oświacie
  • Badanie osiągnięć edukacyjnych uczniów i projektowanie programów poprawy efektywności kształcenia
  • Psychologia w kierowaniu placówką oświatową
  • Etykieta menadżera
  • Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w placówce oświatowej
  • Ochrona przeciwpożarowa w obiektach użyteczności publicznej
  • Seminarium dyplomowe
  • Praktyki kierownicze

Blok praktyk w wymiarze 60 godzin realizowany jest w poniższy sposób:

• 60 godzin praktyk – III semestr

Niezbędną dokumentację do odbycia praktyk oraz wskazówki słuchacz otrzymuje po I zjeździe, w tym:

• Skierowanie
  • Program praktyk
  • Karta przebiegu praktyk
  • Karta informacyjna o przebiegu praktyk

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych z wieloma ośrodkami, umożliwiamy słuchaczom w ramach studiów podyplomowych Zarządzanie oświatą – menadżer w oświacierealizację praktyk w placówkach z którymi współpracujemy.

Absolwent studiów podyplomowych: Zarządzanie oświatą – menadżer w oświacie uzyskuje kwalifikacje z wiedzy teoretycznej i praktycznej do pracy w:

• w przedszkolu
  • w szkole podstawowej
  • w gimnazjum
  • szkole średniej, technikum i szkole zawodowej
  • inne jednostki oświatowe

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: Zarządzanie oświatą menadżer w oświacie realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD

Studia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, ludzi z pasją oraz dużym doświadczeniem. W wyborze najlepszej kadry pomagają nam słuchacze, którzy swoją opinię nt. poszczególnych wykładowców wyrażają w ankietach ewaluacyjnych. Na bieżąco sprawdzamy Wasz poziom zadowolenia.

Tel. firmowy: 17 740 21 31,

Tel. kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia "Zarządzanie oświatą - menadżer oświaty" jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)
  •  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.
Galeria: