Szkolenia RAD PEDAGOGICZNYCH zgodne z priorytetami MEN 2016/2017

Oferta szkoleń RAD PEDAGOGICZNYCH zgodna z priorytetami MEN 2016/2017:

I PRIORYTET: "Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży".

Proponowane szkolenia:

• Nauka czytania globalnego - Metoda Glenna Domana
  • Gry i zabawy wdrażające najmłodszych uczniów do czytelnictwa
  • „OSU- Optymalny stan uczenia się” – czyli jak wspomagać dziecko w nauce i kształtowaniu pozytywnej postawy czytelniczej.
  • Obserwacja i interpretacja zachowań dziecka. Wpływ konstrukcyjnej pochwały na charakter dziecka i jego motywację do czytania.
  • Czytelnictwo aktywne – rola lektury w kształtowaniu struktury pojęć w procesie akwizycji języka u dzieci z ORM (opóźnionym rozwojem mowy).

II PRIORYTET: "Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach".

Proponowane szkolenia:

• Rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów z wykorzystaniem dostępnych aplikacji internetowych.
  • Sam stwórz karty pracy – aplikacje internetowe służące tworzeniu kart pracy przez uczniów i nauczycieli
  • Jak pomagać uczniom rozwijać uzdolnienia informatyczne?

III PRIORYTET: "Kształtowanie postaw.  Wychowanie do wartości".

Proponowane szkolenia:

• Jak wprowadzać zasady w klasie i modyfikować zachowania uczniów?
  • Działania nauczycieli sprzyjające kształtowaniu właściwych postaw uczniów.
  • Rozmowy o wartościach – jak planować lekcje wychowawcze sprzyjające kształtowaniu postaw i wartości.
  • Jak wprowadzać zasady w klasie i modyfikować zachowania uczniów?

IV PRIORYTET: "Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez zaangażowanie

pracodawców w proces dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy".

Proponowane szkolenia:

• Jak i z kim  nawiązać współpracę w celu podniesienia jakości kształcenia zawodowego
  • Jak zapewnić wysoką jakość edukacji dostosowaną do potrzeb rynku pracy
  • Poprawa jakości i efektywności zarządzania oświatą.