Wprowadzanie elementów metody M. Montessori do przedszkola. Od czego zacząć?

21 paź 2021
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)

Zapraszamy na webinar  nauczycieli i dyrektorów, którzy potrzebują świeżego spojrzenia na edukację przedszkolną i są zainteresowani niekonwencjonalnym podejściem do pedagogiki, opartym na ponad stuletnim doświadczeniu. W jego  trakcie  przedstawimy podstawowe założenia metody Marii Montessori,  zdradzimy sekret skuteczności tego podejścia i wskażemy różnice w porównaniu do tradycyjnego modelu nauczania. Uczestnicy dowiedzą się także, z jakim materiałem pracują dzieci i dlaczego nie ma tam zabawek.

Wprowadzanie elementów metody M. Montessori do przedszkola. Od czego zacząć?

• przybliżenie uczestnikom sylwetki Marii Montessori
  • zapoznanie  z podstawowymi zasadami i filozofią pedagogiki montessoriańskiej
  • wskazanie podstawowe różnic między tym podejściem a tradycyjnym
  • wskazanie  roli przygotowanego otoczenia oraz  nauczyciela w podejściu montessoriańskim
  • charakterystyka materiału do pracy / pomocy (nie zabawek)
  • wskazówki na początek – jakie elementy tej metody można wprowadzać w grupach przedszkolnych

• dyrektorzy
  • rodzice
  • opiekunowie
  • wszyscy inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi – w żłobkach, przedszkolach i szkołach

mgr Olga Pośpiech

Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od 4 lat.

Prowadzi swoją stronę FB  @pozytywnieolgapospiech