Zachowania trudne uczniów z ASD w szkole. Jak nie dopuścić do zachowania trudnego ? - wprowadzenie

Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 90 minut

Podczas webinaru skonfrontuję Państwa z zagadnieniem zachowań trudnych głównie w aspekcie praktycznym. Przedstawię sposoby przeciwdziałania zachowaniom kontekstowo niepoprawnym. Webinar wzbogaci Państwa o techniki zapobiegania zachowaniom trudnym. Zdobędą Państwo wiedzę, umiejętności i przekonanie, że zachowanie trudne ucznia nie musi wiązać się ze strachem nauczyciela/ terapeuty. Wręcz przeciwnie- może być źródłem wiedzy o uczniu, a w późniejszym etapie satysfakcji z jego wyeliminowania i osiągnięcia przez ucznia nowej życiowej kompetencji.

• Rodzaje zachowań trudnych
  • Konsekwencje pozostawienia osoby z ASD bez pracy nad zachowaniem
  • Z czym mierzą się osoby z ASD w warunkach szkolnych
  • Redukowanie zachowań niepożądanych
  • modyfikacje antecedentów
  • Jak zapobiegać zachowaniom trudnym.
  • W jakie umiejętności wyposażyć ucznia, aby nie musiał angażować się w zachowania trudne. Jak to zrobić?

• dyrektorzy szkół
  • nauczyciele wspomagający